Ειναι πλαστά;

Ειναι πλαστά;

Δημοσίευσηαπό stergios » Παρ Οκτ 07, 2011 1:11 am

Σε αυτό το site έχει κέρματα σε χαμηλές τιμές όπως η παρακάτω δρχ που την δίνει 20cent.
To γνωρίζω οτι το συγκεκριμένο δεν εχει μεγάλη αξία αλλά και παλι δεν είναι πολύ χαμηλή η τιμή;

http://www.fleur-de-coin.com/coin-shop/ ... oin_eur103
stergios

Re: Ειναι πλαστά;

Δημοσίευσηαπό nms » Παρ Οκτ 07, 2011 1:52 am

βρισκω τις τιμες εξαιρετικες! μπα... δεν νομιζω οτι ειναι πλαστα! ποιος να κανει πλαστα νομισματα που ειναι φτηνα!
και μεσα ειδα και νομισματαπ ου δεν εχω... και μου λειπουν... απο τα φτηνα... (μιας και το ποστοφολι ειναι αδειο... και ποτε δεν γεμιζε... σχεδον ολα μου ειναι κυκλοφορημενα...ετσι κι αλλιως..), και εχει και πολυ καλα κομματια στα ευρω.... και σε λογικες τιμες!

ελληνας ειναι αυτος που το εχει το site; πως πληρωνεις;;; πρεπει να το δω....

στα ευρω... εδω που ειμαι δεν ερχονται ολα τα κυκλοφοριας.... το ιδιο ηταν και με τις δραχμες... ειδικα στην μιση δραχμη, την μια δραχμη με την μπουμπουλινα και το διδραχμο με την Μαντω Μαυρογενους.... μονο του 88 και του 90 ειχαν ερθει...
εν πασα η περιπτωση.... οι τιμες του ειναι καλες στα περισσοτερα νομισματα! και για πλαστα δεν νομιζω...

σκεψου... αυτος μπορει να πηρε μια πλακα ολοκληρη απο δραχμες! πλακα εννοω τα πολλα μασουρια μαζι.... ποσα πηρε...... 1000 κομματια; εδωσε ενα χιλιαρικο.... δηλαδη... 2.94 ευρω!

πουλαει τωρα το καθε νομισμα 20 λεπτα και μας ειναι πανφτηνο... ετσι; τα 20 λεπτα ομως ειναι 68 δραχμες! και αν πουλησει 15 νομισματα εχει και κερδος! χαχαχα και μην ξεχνας.... ετσι ειναι και οι δυο πολυ ευχαριστημενοι.... και ο πωλητης και ο αγοραστης!!! οποτε δεν υπαρχει καν λογος να κανεις πλαστο! στο κατω κατω..... για να κανεις πλαστο.. θα σου παει ποιο ακριβα απο το να εχεις το γνησιο...
nms

Δημοσίευσηαπό original » Παρ Οκτ 07, 2011 10:35 am

Ποιες ειναι καλες τιμες ρε παιδια?
Ενα ολοκληρο μασουρι της τραπεζας Ελλαδος εχει 2-3 ευρω. Οποτε στα 50 κοματια που εχει το μασουρι,
δεν ξεπερναει τα 0.06 λεπτα το ενα... και παλι ακριβα ειναι.

Τριανταφυλλος
original

Δημοσίευσηαπό stergios » Παρ Οκτ 07, 2011 1:21 pm

Για τα ευρώ δεν μου φαίνονται τρελές οι τιμές αλλά για τις μια και δυο δραχμές μια χαρά μου φαίνονται
stergios

Δημοσίευσηαπό nms » Παρ Οκτ 07, 2011 1:43 pm

σε καποια απο τα ευρω οι τιμες ειναι πολυ καλες! οπως και στις δραχμες και διδραχμα.. αλλα και σε αλλα κομματια!

αν ψαξεις σε αλλα site θα δεις τιμες... και ποσο ξεκινανε καποιες ημερομηνιες... αν εγω βρισκω τιμη της 1 δραχμης του 2000 απο 60 λεπτα μεχρι 2 ευρω το κομματι... και το μασσουρι 15-16 ευρω..... τα 20 λεπτα για το ακυκλοφορητο ειναι βαλσαμο!

στα ευρω... ειναι μια πολυ καλη περιπτωση να παρεις τα νομισματα κυκλοφοριας που ειναι σχεδον αδυνατο να βρεις στην επαρχια! δεν ξερω απο που εισαι... αλλα αν εισαι στην αθηνα.. μην νομιζεις οτι επειδη κυκλοφορανε οι σειρες εκει κανονικα καθε χρονο... οτι εμεις τις βλεπουμε στα απομακρυσμενα μερη! δυστυχως δεν τα βλεπουμε! :(
nms

Δημοσίευσηαπό ΧρυσαΖ » Παρ Οκτ 07, 2011 1:48 pm

Παιδια εχω πολλαπλα σ'αυτα τα νομισματα,δεν ειναι ολα ακυκλοφορητα.Οποιος ομως ενδιαφερεται για καποια που μπορω
να δωσω ,ευχαριστως να του τα χαρισω.
Με εκτιμηση
ΧρυσαΖ

Δημοσίευσηαπό nms » Παρ Οκτ 07, 2011 2:19 pm

τι εχεις; :)

προσωπικα απο τα νομισματα της ελλαδος εκτος αναμνηστικων η παλαιων (καποδιστρια, Οθωνα, Γεωργιου) και το υπερσπανιο του 1921 το 50λεπτο..ή την δραχμη του 1976 με τους 4 φλοκους... ή το 50λεπτα του 1962 χωρις οδοντωση, ή η σειρα του 1993 κτλ... αστο.. δεν παιζουν ετσι κι αλλιως... :)

μου λειπει
η σειρα του 1965,
τα 50λεπτα του 1986,
η μια δραχμη του 1994 και του 2000,
οι 2 δραχμες του 1994 και 2000
και το 10 δραχμο του 1971
Α... μου λειπει και το 20 δρχ 1973 το μεγαλο... με το σπασμενο κυμα... (εχει πολλες ποικιλιες αυτο το νομισμα... )

απο αλλες ποικιλιες κτλ... (πχ την μια δραχμη του 1982 νομιζωμε τελειω μετα το 1 στην ημερομηνια... ή ενα 5 δραχμο της χουντας που δεν φαινεται το τελευταιο Ι στο δραχμαι) δεν εχω σχεδον τιποτα. αλλα..τουλαχιστον εχω το νομισμα...το κανονικο...

απο ευρω ελληνικα με ημερομηνιες... αστο... εκει ποναει...
nms

Δημοσίευσηαπό ΧρυσαΖ » Παρ Οκτ 07, 2011 3:05 pm

Λοιπον την δραχμη του 1.982(δλδ με τελεια) μπορω να σου τη στειλω ,δεν ειναι ομως ακυκλοφορητη.
Για τα αλλα νομισματα που ξαχνεις , λιγο δυσκολο αλλα δωσε μου λιγο χρονο να το ψαξω.
Εχω πολλαπλα την δραχμη και τις δυο δραχμες του 1926 και 1926Β.
Δραχμες και διδραχμα του1976,1978,1980,1982(χωρις τελεια),1984,1986,1988,1990.
Αυτα για αρχη.
Με εκτιμηση
ΧρυσαΖ

Δημοσίευσηαπό original » Παρ Οκτ 07, 2011 4:24 pm

Οτι μπορει να βρισκεις απο 60 λεπτα ως και 2 ευρω το πιστευω, αλλα οτι θα πωλειται
πανω απο 1 τεμαχιο καθε 4 χρονια σε τετοια τιμη... το αμφιβαλω! Εχει απο αυτα ακομα μερικους οροφους με παλετες απο
σφραγισμενες πλακετες...
Αν θελετε με 10 λεπτα ανα τεμαχιο μπορω να διαθεσω τεραστιες ποσοτητες.

Τριανταφυλλος
original

Δημοσίευσηαπό stergios » Σάβ Οκτ 08, 2011 5:22 pm

original έγραψε:Οτι μπορει να βρισκεις απο 60 λεπτα ως και 2 ευρω το πιστευω, αλλα οτι θα πωλειται
πανω απο 1 τεμαχιο καθε 4 χρονια σε τετοια τιμη... το αμφιβαλω! Εχει απο αυτα ακομα μερικους οροφους με παλετες απο
σφραγισμενες πλακετες...
Αν θελετε με 10 λεπτα ανα τεμαχιο μπορω να διαθεσω τεραστιες ποσοτητες.

Τριανταφυλλος

Για ποιο νομισμά ακριβώς λες φίλε μου οτι δίνεις με 10 λεπτά γιατι ισως ενδιαφέρομαι.

Πάντως εγω εστειλα mail στο παραπάνω κατάστημα καθότι ειναι ελληνικό μήπως μπορεσω και περάσω να τα πάρω απο εκει μπας και γλυτώσω τα μεταφορικά αλλα δεν γίνεται επίσης είδα οτι για την πληρωμή με paypal σε χρεώνει και 1,27 ευρώ επιπλεόν με δικαιολογία paypal αλλα δεν ξέρω γιατί. Δεν τα πήρα ακόμα αλλα θα το σκεφτώ
stergios

Επόμενο

Επιστροφή στο Β' Δημοκρατία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης